Motorumla.NET Market

Created with Sketch.

İşine yarar bir ürün satın alarak, yolculuklarıma destek olmak ister misin?


Yolculuklarımın devamlılığını sağlayabilmek ve belgesel çalışmalarımda daha çok içerik biriktirebilmek için böyle bir şey düşündüm.  YouTube’dan ya da başka yerlerden destek istemek yerine, gerçekten işinize yarayacak hatta sizi mutlu edecek bir şeyler satmak istedim. Eğer çalışmalarımı desteklemek, aynı zamanda çok işinize yarayacak bir şeyler satın almak isterseniz, sayfayı “satın al” butonları ile doldurdum. :)

Distribütör fiyatı neyse ben de onu yazdım. Hatta yakın zamanda işinize yarayacak farklı ürün gruplarını da eklemeye çalışacağım. Bu arada ürünler İngiltere’den geliyor ve ithalatın şu dönemde ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Buna rağmen fiyatlar gerçekten çok uygun, Amazon’dan fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Şimdiye kadar bloguma reklam dahi koymamıştım. Bu girişim aslında uzun zamandır aklımdaydı, ama içime sinene kadar hayata geçirmemiştim. Neden olmasın, neden bir şeyler satmayayım kısmına ikna olduktan sonra ilk ticari paylaşımımı yaptım. Sonuçta suistimal yok, duygu sömürüsü yok, işinize yaramayacak bir şey satmak yok. Umarım bu girişimim için kızmamışsınızdır, vallahi ekmeğimin peşindeyim.

“Görsele tıklayıp satın alma sayfasına geçebilirsiniz”

2015 yılından beri seyahalerimde motosikletimin lastikleri için koruyucu jel kullanıyorum. Şimdiye kadar lastiklerim birkaç kez delindi ama tamir etmek için hiç vakit kaybetmedim, sadece delici cisimi çıkarıp yoluma devam ettim.

Bir örnek vereyim, bu ürünü kullanmayı online bankacılık kullanmaya benzetiyorum, jel kullanmayanları ise bankalarda sıra numarası alıp bekleyenlere. :) Yani yapmışlar, lastik patlama işine çözüm bulmuşlar. Niye HÂLÂ yamaydı, lastikçiydi uğraşalım ki?

Şimdiye kadar iç lastikli iki motosikletimde (Bajaj Boxer ve Honda CRF250L) ve tubeless lastik kullanan Tracer’ımda toplamda 200.000 km kullandım. %100 tavsiye ediyorum.

Balans yapıyormuş şehir efsaneleri için tek söyleyeceğim; eğer çanta kullanıyorsalar önce gidon topuzlarını güncellemeliler, asıl balans bozukluğu orada olabilir. :)

Uygulama Videosu
“Görsele tıklayıp satın alma sayfasına geçebilirsiniz”

Türkiye’de yaşı ilerlemiş motosikletler niçin korkunç görünüyor da Övropa’dakiler pırıl pırıl? Düzenli yapılan bakımlardan mı dersiniz? Elbette düzenli yapılan bakımlarla ilgili. Amaa sadece; yağını, filtresini, bujisini değiştirmekle değil. Açıkçası doğru bir bakım işlemi uygulayan motosiklet servisi GÖRMEDİM. Yani servis bakımlı bir motosiklet de erkenden yaşlanıyor bizde. Batıdaki yaşlı ama pırıl pırıl olan motosikletlerin asıl sırrı ise korozyona karşı bakım ürünleri kullanmaları. Ülkemizde pek bilinmeyen hatta yakın zamana kadar bulması bile zahmetli olan korozyon ve pas önleyici ürünlere artık kolayca ulaşabiliyoruz. Ben bu işlem için XCP Rust Blocker kullanıyorum. Pas sökme ve yağlama için de XCP One’ı tercih ediyorum. Böylece kışın tuzlama çalışması yapılmış bir yolda sürsem bile, asfalttaki kimyasal solüsyonun motosikletime zarar vermesine engel oluyorum. Motosiklet bakım paketinin içinde de Rust Blocket, One ve Zincir Yağı bulunuyor. XCP’nin nasıl rakipsiz olduğunu çeşitli test videolarından izleyebilirisiniz.

Rust Blocker ile paklanmak
“Motosiklet temizliği ve XCP’ler ile rutin bakım uygulaması”
XCP Zincir Yağı Tecrübem
Rust Blocker’ın diğer ürünlerle karşılaştırılması
“Otomobili için almak isteyenlere”
Zincir Bakım Paketi
Rust Blocker
ONE
Chain Lubricant
Green ONE

Motosikletim ve çadırımla yedi yıldır yoldayım. Maceralarımı yakından takip etmek istersen: instagram.com/motorumlanet