Yolculuk Öncesi Faydalı Linkler

Created with Sketch.

Yolculuk Öncesi Faydalı Linkler

Yola çıkmadan önce bu sitelere bakmanızda fayda var. Kamp yapabileceğiniz bahçelerden, güncel yakıt fiyatlarına; vize durumlarından, tavsiye rotalara…

BestBikingRoads.com
Rota planı yapmak için güzel bir kaynak. Siteye kayıtlı olan üyelerin daha önceden yaptığı yolculukların iz kayıtlarını derlemişler. Yaklaşık 650 bin km kayıt bulunuyor. Android ve iPhone uygulamaları da mevcut. Yola çıkmadan önce mutlaka bakın!

www.bestbikingroads.com

GlobalPetrolPrices.com
Gideceğiniz ülkelerde yakıt fiyatları ne durumda diye merak ediyorsanız bu siteye bakabilirsiniz. Güncel yakıt fiyatlarını istediğini para biriminde listeleyebiliyor, aynı zamanda geçmiş tarihlerde fiyatlar nasılmış onları da inceleyebilirsiniz.

www.globalpetrolprices.com

MFA.gov.tr
Dışişleri Bakanlığı’mızın web sitesinde işimize yarayacak bolca bilgi var. Türk vatansaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları, konsolosluk rehberleri, vize durumları, araçlarla ilgili hususlar, yurtdışı seyahat duyuruları, tatil aydınlatma projesi ve sık sorulan sorular rehberi ile birçok konuda işinize yarayabilir.

www.mfa.gov.tr/konsolosluk-genel.tr.mfa

CampInMyGarden.com
Bahçemde kamp yapabilirsin temalı bu güzel siteden, gitmek istediğimiz yerler için araştırma yapabilirsiniz. 3-5 Euro gibi makul rakamların yanında tamamen free yerler de var. Tabii bir de ülkemizdeki uyanıklar gibi bolca para isteyenler de…

www.campinmygarden.com

null

Numbeo.com
Ülkelerin ve şehirlerin; fiyatlar, alım gücü, trafik, suç oranı, kirlilik, emlak fiyatları gibi bilgilerine ulaşabileceğiniz ve şehirler arasında birbirleriyle kıyaslayabileceğiniz faydalı sitelerden bir diğeri. Verilerin kaynağı ziyaretçiler olduğu için kesin ve net sonuçlar olmayabilir, ama gözlemlediğim kadarıyla sonuçlar doğruya çok yakın. Zaten alternatifi yok, genel bir fikir edinmek için oldukça yeterli.

www.numbeo.com

Dangerousroads.org
Tehlikeli yollar adlı bu sitedeyse dünya üzerindeki; tehlikeli, etkileyici ve görülmeye değer yolların çoğu toplanmış. Harita üzerinden arama yapabileceğiniz gibi, ülke ülke de araştırabilirsiniz. Ülkemizin harika yolları listede görünmese de birçok yol mevcut. Rota planlamaları yaparken, bir diğer kriteriniz de böyle harika yollar olabilir.

www.dangerousroads.org

bll.jpg

Blitzer
Avrupa’nın yolları bol bol radarlı. Sürekli sakin ve tüm kurallara uyabiliyorsanız sizin için pek önemli olmayabilir. Yalnız uzun süren motosiklet sürüşlerinin verdiği yorgunluk ve dikkatsizlik, sizi istemeden kuralları çiğnemeye sürükleyebilir. Dilerseniz uygulamaya bir gözatın, işinize yarayabilir.

www.blitzer.de/karte

ssa.jpg

SeyahatSağlığı.gov.tr
Seyahat etmek istediğiniz memleketin sağlık durumları, gitmeden önce yapılması gereken aşılar ve seyahat hastalıklarını içeren önemli bir kaynak.

http://www.seyahatsagligi.gov.tr/

 

Bir cevap

  1. alexis diego dedi ki:

    Çok sağlam siteler abi sağolasın. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Motosikletim ve çadırımla yedi yıldır yoldayım. Maceralarımı yakından takip etmek istersen: instagram.com/motorumlanet