Five Gloves WFX Max

Created with Sketch.

Five Gloves WFX Max

WFX Max

WFX Max uzun mesafe sürüşler için kış eldiveni olarak üretilmiş. Elinizi rahatça kullanabilmek, hassasiyetinden hiç ödün vermeden soğuğa karşı dirençli olmak, işte eldivenlerin fiyatına direkt olarak etki eden şey tam olarak bu. Panik durumunda freni ya da debriyajı -eldivenden etkilenmeden- yönetebilmek çok önemli, yoksa eli ısıtmanın daha uygun yolları da vardır eminim. Peki WFX bu işi ne kadar yapabiliyor derseniz, benim gibi eli/ayağı çok kısa sürede üşüyen biri için başarılı olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Ağır kış şartlarında şehir sürüşlerinde tek başına işinizi görebilir. Daha uzun yollar için elcik ısıtma ve elcik muhafaza gibi takviyeler büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Zira yağmura dayanıklı bir eldiven olsa bile, iki gün boyunca yağmurlu havada sürüş yaptıysanız ve eldivenin dış katmanını kurutabilecek ortama ya da zamana sahip değilseniz, gün boyu elinizi ıslatmayan eldiven ertesi gün taktığınızda ıslak gelebilir.

Elinizin sıcaklığını güzelce muhafaza edebilmesinin yanında oldukça güvenli yapıya sahip. Düşmelerde elin yere temas eden en olası yerinde kaydırıcı özellikli parça ile bilek kırılmalarına karşı güzel bir önlem alınmış. Yaklaşık dört senedir aktif olarak kullandım, halen ilk günkü formunu koruyor. Elleriniz önemlidir. Ciddi bir yaralanma olmasa bile, bir kaza nedeniyle ellerinizden birini kullanmadan tek bir gün geçirmeniz gerektiğini düşünün. En küçük aktivite bile ne kadar zor olurdu değil mi? Ellerimizi korumak çok önemlidir. Her zaman düşmüyoruz, ama düşersek bir refleks olarak ellerimizi önümüze koyma eğilimindeyiz.

Tecrübeli eldiven üreticisi Five Gloves’a göre, eldivenler sizinle motosikletiniz arasındaki bağlantıyı oluşturur. Motosikletinizi kullanmanın tadını gerçekten çıkarmak için, bu bağlantı kesintisiz olmalı. Hızlanma, frenleme veya yön değiştirme gibi kontrollere her dokunduğunuzda mükemmel yanıt verebilmeli. Kontrollerdeki her hareketi hissetmek çok önemlidir ve bu rahatlıkla gerçekleşebilmelidir.

  • Üst yüzey: Cordura™ Stretch
  • Avuç içi: Deri
  • Koruma: Destekli parmak eklemleri ve PU parmak koruyucu
  • Su geçirmez Velcro a
  • Hipora® nefes alabilen su geçirmez membran
  • 200g Thinsulate™ yüzey.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Motosikletim ve çadırımla yedi yıldır yoldayım. Maceralarımı yakından takip etmek istersen: instagram.com/motorumlanet